GozdeNET.Com Satılıktır…

GozdeNET.Com Satılıktır…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

MİT’in tabelası değişti

MİT’in tabelası değişti

Liderler bayramda nerede?

Liderler bayramda nerede?

‘Rum tarafının saçma tekliflerini kabul etmemiz mümkün değil’

‘Rum tarafının saçma tekliflerini kabul etmemiz mümkün değil’

Uluslararası sularda büyük uyuşturucu operasyonu
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Haziran 2017 - 14:03:14
Uluslararası sularda büyük uyuşturucu operasyonu

Uluslararası sularda bir gemiye yapılan ortak operasyonda 1 ton 71 kilogram eroin ele geçirildi.

Türk polisi ve sahil güvenlik ekiplerinin Süveyş Kanalı açıklarında operasyon yaptığı Kongo bayraklı gemide 1 ton 71 kilogram eroin ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri yüklü miktarda uyuşturucu kaçakçılığı yapıldığı ihbar edilen Kongo bandıralı ticari bir geminin Süveyş Kanalı açıklarında seyrettiğini belirledi. Ekipler, mürettebatının tamamı Türk olan gemideki uyuşturucunun Türkiye’ye getirileceği bilgisine de ulaştı.Uluslararası sözleşmeler gereği, “Commander Tide” isimli bu gemi ve mürettebatının yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Uluslararası sulardaki operasyon, geminin 9 kişilik mürettebatıyla 2 Haziran gecesi alınıp yaklaşık 24 saat süren yolculuğun ardından Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığına getirilmesiyle sona erdi.

Uyuşturucuyu gizli bölmelerde saklamışlar

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla Narkotik Birimi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin gemide yaptığı aramalarda “zula” tabir edilen gizli bölmeler açığa çıkarılarak, bölmelerden birinde 40 çuvalda 25’erli paketlerde olmak üzere toplam 1 ton 71 kilogram eroin ele geçirildi. Bunun, Türkiye’nin yakın tarihinde tek seferde ele geçirilen en yüklü miktarda eroin olduğu belirtildi.

Gözaltına alınarak Muğla Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin sorgusu sürüyor.

Ele geçirilen uyuşturucu sergilendi

Türkiye’nin uluslararası sularda gerçekleştirdiği büyük operasyonlar arasında yerini alan “Er Alper Al Operasyonu”nda ele geçirilen uyuşturucu çuvallarla Marmaris Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Müdürlük girişinde 40 çuvalda, özel olarak hazırlanmış bin 7 pakette sergilenen bir ton 71 kilogram eroin basın mensupları tarafından görüntülendi. Uyuşturucu maddelerin başında ise gemideki operasyona katılan Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde bulunan uyuşturucu madde arama köpeği “Zeta” da yerini aldı.

Öte yandan, operasyonda gözaltına alınan 9 mürettebatın ise emniyetteki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz

Compare