GozdeNET.Com Satılıktır…

GozdeNET.Com Satılıktır…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

MİT’in tabelası değişti

MİT’in tabelası değişti

Liderler bayramda nerede?

Liderler bayramda nerede?

‘Rum tarafının saçma tekliflerini kabul etmemiz mümkün değil’

‘Rum tarafının saçma tekliflerini kabul etmemiz mümkün değil’

Bakanlar Yılmaz ve Özlü, Sivas’ta
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 27 Eylül 2017 - 20:51:52
Bakanlar Yılmaz ve Özlü, Sivas’ta

Bakan Özlü ve Bakan Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Gül, ziyarette, kentte yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Sanayi sitelerinin taşınmasını, modern ve optimum ölçekte üretimlerin yapılabildiği mekanların dizayn edilmesi olarak görüyoruz. Bunun en güzel örneğini Sivas’ta yapacağız.” dedi.

Bakan Özlü, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Gül, ziyarette, kentte yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Özlü, Sivas’tan gelen taleplerin olumlu değerlendirildiğini belirterek, şunları aktardı:

“Teknopark, küçük sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması ve 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırma çalışmalarını hep destekledik, destekleyeceğiz. Burada Türkiye’nin en güzel çalışmalarını yapacağız. Sanayi sitelerinin taşınmasını, modern ve optimum ölçekte üretimlerin yapılabildiği mekanların dizayn edilmesi olarak görüyoruz. Bunun en güzel örneğini Sivas’ta yapacağız.”

Yılmaz da 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasında, Bakanlık olarak kamulaştırma için gerekli ödeneğin gönderildiğini dile getirerek, en kısa zamanda çevre düzenleme projesinin de başlayacağını söyledi.

Şehir içinde kalmış küçük sanayi sitelerinin kent dışına çıkarılması için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çalışma başlattığını aktaran Yılmaz, “Seyfebeli projesi tamamlandığında Sivas biraz daha nefes alacak, biraz daha güzelleşecek.” diye konuştu.

Bakanlar Yılmaz ve Özlü daha sonra Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti.

Ziyarette Özlü, Gül ve Aydın, şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması için hazırlanan protokole imza attı.

Ardından Yılmaz ve Özlü, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Sultan Şehir Bilimle Şenleniyor” adlı bilim fuarının açılışını gerçekleştirerek, öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri inceledi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz

Compare